Jaunumi

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) laikā no 5. - 9. jūnijam organizē apmācību vizīti 6 Ukrainas valsts pārvaldes iestāžu pārstāvjiem, lai dalītos pieredzē, pilnveidojot zināšanas un kompetences tirgus uzraudzības un kontroles jomā.

Mērķsadarbības (Twinning) projekta “Ukrainas Attīstības un ekonomikas, tirdzniecības un lauksaimniecības ministrijas institucionālās kapacitātes stiprināšana nacionālās kvalitātes infrastruktūras jomā” ietvaros Latvijā viesosies delegācija, kas pārstāvēs Ukrainas Ekonomikas ministriju, Muitas iestādi, Valsts Darba inspekciju, Pārtikas drošības un patērētāju aizsardzības centru, kā arī Arhitektūras un pilsētplānošanas iestādi. Vizītes laikā Ukrainas pārstāvjiem būs iespēja iepazīties ar tirgus uzraudzības sistēmu Latvijā, iegūt pieredzi un zināšanas, kā veikt pārbaudes nepārtikas jomās, t.sk. importa pārbaudes, kā arī sniegt atbalstu komersantiem prasību izpildē un veicināt patērētāju iesaisti.

Delegācija vizītes laikā apmeklēs PTAC, Ekonomikas ministriju, VID Muitas pārvaldi, Veselības inspekciju, Būvniecības valsts kontroles biroju, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, Latvijas Nacionālā standartizācijas institūciju SIA „Latvijas standarts”, Latvijas Akreditācijas biroju, Latvijas Metroloģijas biroju, RTU LEITC laboratoriju un Individuālo aizsardzības līdzekļu testēšanas laboratoriju, kā arī Elektrum Energoefektivitātes centru.

Jāpiemin, ka Ukraina plāno noslēgt savstarpējās atzīšanas līgumu ar Eiropas Savienību (ES) trīs jomās: mašīniekārtas, elektromagnētiskā saderība un zemsprieguma drošums, kur svarīgs priekšnoteikums būs normatīvo aktu un uzraudzības prakses saskaņošana ar ES prasībām.

Projekta “Ukrainas Attīstības un ekonomikas, tirdzniecības un lauksaimniecības ministrijas institucionālās kapacitātes stiprināšana nacionālās kvalitātes infrastruktūras jomā”  mērķis ir stiprināt Ukrainas normatīvo un institucionālo ietvaru, lai nodrošinātu efektīvu kvalitātes infrastruktūru, pareizi un efektīvi ieviešot akreditācijas, standartizācijas, tirgus uzraudzības un patērētāju aizsardzības normatīvos aktus. Projekta galvenās darbības un uzdevumi saistīti ar tehnisko regulējumu izstrādi, atbilstības novērtēšanas un akreditācijas jomas pilnveidošanu, paziņoto atbilstības novērtēšanas institūciju kartēšanu un atsevišķu institūciju stiprināšanu, tirgus uzraudzības un patērētāju tiesību aizsardzības jomas pilnveidošanu un privātā sektora izglītošanu par galvenajiem ieguvumiem no kvalitātes infrastruktūras sistēmas reformām.

ES finansēto Twinning projektu pamatideja ir palīdzēt stiprināt ENI (European Neighbourhood Instrument) un IPA (Instrument for Pre-accession Assistance) valstu valsts pārvaldes institūciju administratīvo un cilvēkresursu kapacitāti, piesaistot ES dalībvalstu ekspertus un radot iespēju veidot partnerattiecības un sadarbību starp dažādām valstīm.

Ukraiņu delegācijas viesojas PTAC