Trīs soļi līdz jaunam elektroenerģijas piedāvājumam:

1. IEPAZĪSTIETIES AR TIRGOTĀJU PIEDĀVĀJUMIEM

Elektroenerģiju lietotājiem drīkst tirgot tikai reģistrēti tirgotāji. Informāciju par uzņēmumiem, kas tirgo elektroenerģiju mājsaimniecībām, var aplūkot portālā https://www.sadalestikls.lv/, zvanot uz 8403, kā arī rakstot uz st@sadalestikls.lv. Pilns tirgotāju saraksts ir pieejams Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas mājaslapā www.sprk.gov.lv

Ja neesat paspējis izvēlēties jaunu elektroenerģijas piedāvājumu, sadarbībā ar AS „Sadales tīkls” to nodrošinās esošais elektroenerģijas tirgotājs universālā pakalpojuma ietvaros ar 12 mēnešus nemainīgu elektroenerģijas cenu un elektroenerģijas piegāde netiks pārtraukta.

Salīdziniet un izvērtējiet piedāvājumus. Tirgotāju piedāvājumos jābūt ietvertai šādai informācijai:

  • līguma darbības termiņam
  • tirdzniecības periodam
  • līguma pirmstermiņa izbeigšanas kārtībai, tajā skaitā maksai par līguma pirmstermiņa izbeigšanu, ja tāda paredzēta
  • elektroenerģijas cenai vai tās noteikšanas formulai
  • norēķinu kārtībai un veidam
  • jautājumu un pretenziju izskatīšanas kārtībai
  • kopējām sagaidāmajām elektroenerģijas izmaksām par 100 kilovatstundām elektroenerģijas vai mēneša vidējo elektroenerģijas patēriņu, izmaksu aprēķinā atsevišķi uzrādot elektroenerģijas cenu, maksu par sistēmas pakalpojumiem, obligātā iepirkuma komponentes un pievienotās vērtības nodokli.

2. APSTIPRINIET ATBILSTOŠĀKO PIEDĀVĀJUMU

Rūpīgi iepazīstieties ar līguma vai piedāvājuma nosacījumiem. Pievērsiet uzmanību visiem nosacījumiem, kā, piemēram, tarifu plāniem, apmaksas kārtībai, termiņam, sadarbības pārtraukšanas iespējām. Papildus dažādiem tarifu plāniem iespējami tirgotāju īpašie piedāvājumi, kur komplektā ar elektroenerģiju tiek ietverti vēl citi pakalpojumi, piemēram, telefonsakari, internets u.tml.
 
Ja esat atradis atbilstošu tirgotāju un elektroenerģijas piedāvājumu, izvēle ir jāapstiprina līdz iepriekšējā mēneša 15.datumam, un no nākamā mēneša 1.datuma saņemsiet elektroenerģiju no izvēlētā tirgotāja. Piemēram, ja jau janvārī vēlaties elektroenerģiju iegādāties no konkrēta tirgotāja piedāvājuma, tad līdz 15.decembrim ir jānoslēdz līgums ar elektroenerģijas tirgotāju.

3. RĒĶINS NO TIRGOTĀJA

Norēķinieties par pakalpojumu.

Tirgotāji piedāvās dažādu norēķinu kārtību – rēķinu vai konstantu ikmēneša maksu (izlīdzināto maksājumu).

attels