Jaunumi
Sanāksmes Baltijā kopbilde ar visu valstu dalībniekiem

Šonedēļ Viļņā uz ikgadējo Baltijas valstu sanāksmi pulcējās Latvijas Patērētāju tiesību aizsardzības centra, Lietuvas Valsts patērētāju tiesību aizsardzības dienesta un Igaunijas Patērētāju tiesību aizsardzības un tehniskā regulējuma dienesta pārstāvji.

Šīs institūcijas sadarbojas patērētāju tiesību aizsardzības, nepārtikas preču un tūrisma tirgus uzraudzības jomās. Sadarbība starp šo Baltijas valstu institūcijām notiek jau divdesmit gadu.

Šogad sanāksmes darba kārtības jautājumi bija saistīti ar  iestāžu darbības rezultātiem un prioritāšu noteikšanu. Norisinājās diskusijas par jauno ES iniciatīvu ieviešanu, morālā kaitējuma atlīdzināšanu patērētājiem, interneta vietņu piekļuves bloķēšanu, automašīnu/motorolleru koplietošanas pakalpojuma problēmām, pieredzes apmaiņu par izglītojošām kampaņām un patērētāju informēšanas pasākumiem.

Atsevišķa sanāksmes daļa tika veltīta Digitālā pakalpojumu akta ieviešanas apspriešanai, kurā piedalījās arī digitālo pakalpojumu koordinatori Lietuvā - Lietuvas Republikas Sakaru regulēšanas iestāde.

Baltijas valstu prakse ir ļoti līdzīga, un līdzīgi ir arī patērētāju paradumi, taču pastāv zināmas atšķirības valstu regulējumā. Baltijas kaimiņvalstu ciešās attiecības sekmē saskaņotu sadarbību, īpaši gadījumos, kad tās ir saistītas ar visās Baltijas valstīs strādājošo uzņēmumu darbības uzraudzību.

Baltijas valstu sanāksme 1
Baltijas valstu sanāksme 2
Baltijas valstu sanāksme 3
Baltijas valstu sanāksme 4