Jaunumi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru kopš 2019. gada valsts un pašvaldību iestādēm savstarpējai komunikācijai un saziņai ar klientiem piedāvā oficiālo elektronisko adresi www.mana.latvija.lv/e-adrese (turpmāk - e-adresi). E-adreses lietošana ir būtisks solis digitālās transformācijas ceļā, kas atvieglo darbu gan valsts pārvaldei, gan klientiem, optimizē izdevumus, ļauj vieglāk un ērtāk pārvaldīt dokumentus un uzglabāt tos vienotā sistēmā, kā arī sekmē klientu apkalpošanas vai pakalpojumu saņemšanas pieredzi valsts un pašvaldību iestādēs.

E-adrese - tas ir ērts, drošs un efektīvs veids, kā sazināties ar vairāk nekā 3400 valsts un pašvaldību iestādēm jebkurā laikā un no jebkuras atrašanās vietas. Sazināties e-adresē iespējams ar visām iestādēm, kas iekļautas Uzņēmumu reģistra tīmekļa vietnē pieejamajā Publisko personu un iestāžu sarakstā. Tās ir gan valsts iestādes, piemēram, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, Pārtikas un veterinārais dienests, Valsts darba inspekcija, Konkurences padome u.c., gan pašvaldības, pašvaldību iestādes un pašvaldību kapitālsabiedrības, kā arī prokuratūra, tiesu iestādes, maksātnespējas administratori, zvērināti tiesu izpildītāji,  zvērināti notāri u.c.

No e-adreses nevar sūtīt vēstules citiem iedzīvotājiem vai uzņēmumiem, ja vien tiem nav uzticēta valsts pārvaldes funkcija, t.i., pašlaik e-adrese nodrošina saziņu starp valsti un privātpersonām (t. sk. juridiskajām personām), bet nenodrošina saziņu privātpersonām savā starpā.

Atgādinām, ka no 2023. gada 1. janvāra e-adreses lietošana juridiskām personām būs obligāta.

 

E-adreses plakāts