Brīdinājums Jaunumi

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir saņēmis informāciju par aizdomīga satura tīmekļa vietni www.jaunlatvija.lv (www.jaunlatvija.com).

Tīmekļa vietnes izveidotājs piedāvā patērētājiem ziedot naudu pret nelieliem mantiska rakstura labumiem vai ieguldīt naudu, pretī saņemot nekustamo īpašumu Fidži republikas salā Vatuvara. Papildus tiek piedāvāta iespēja iesaistīties jaunas valsts dibināšanā, proti, Fidži republikas salu Vatuvaru pasludināt par neatkarīgu valsti – Jaunlatviju. PTAC secina, ka minētās tīmekļa vietnes saturs pirmsšķietami ir krāpnieciska rakstura.

PTAC brīdina patērētājus un aicina neiekrist krāpnieku “lamatās”, kā arī atcerēties, ka iesaistīšana investīciju veikšanā apšaubāmās virtuālās interneta platformās joprojām ir aktuāls interneta krāpšanas veids.

Paļaujoties uz vidusmēra patērētāju spēju kritiski izvērtēt pieejamo informāciju gan pašā tīmekļa vietnē un internetā kopumā, gan arī medijos izskanējušo informāciju par šo tēmu, ir skaidri noprotams, ka vietne ir krāpnieciska rakstura. Rūpīgi iepazīstoties ar visu pieejamo informāciju par iesaistītajām personām, salas patieso īpašnieku un to, ka sala ir Fidži Republikas jurisdikcijā, patērētājam vajadzētu rasties aizdomām par krāpniecību.

PTAC vērš uzmanību un atgādina - ja kāds ir kļuvis par krāpniecības upuri, par krāpniecības gadījumu jāvēršas ar iesniegumu policijā.

Sanita Gertmane

daļas vadītāja - 209
Sanita.Gertmane [at] ptac.gov.lv