Jaunumi Tūrisms

Jau vēstīts, ka pret tūrisma operatora SIA “TT Baltics”, kas plašāk pazīstams kā TUI koncerna pārstāvis Baltijā (turpmāk – TT Baltics), patieso labuma guvēju ir vērstas starptautiskās sankcijas, tādēļ uzņēmums atcēlis visus plānotos ceļojumus. Naudas atmaksa klientiem par nenotikušiem ceļojumiem joprojām turpinās, un TT Baltics iesniegusi Patērētāju tiesību aizsardzības centram (PTAC) informāciju, ka ceļotājiem līdz 2023. gada 24. maijam Latvijā, Lietuvā un Igaunijā kopā ir atmaksāti 1 708 252.49 EUR, no kuriem Latvijas patērētājiem izmaksāti  696 136.59 EUR.  Ņemot vērā TT Baltics iesniegto informāciju, Baltijas valstu ceļotājiem, kuri vērsušies ar iesniegumiem par naudas atmaksu, vēl izmaksājami apmēram 300 000 EUR.

Maksājumu procesa virzība norisinās stabili, bet lēnā tempā, jo par ceļojumiem iemaksāto naudas atmaksu saņēmēju skaits ir liels, kā arī maksājumi veikti pirms 2  - 3 gadiem, kuru laikā daļai patērētāju ir mainījušies kontu numuri un bankas, un tas prasa papildu pārbaudes no bankas puses, lai nodrošinātu to, ka līdzekļi nekļūst pieejami sankcionētajai personai un notiek caurskatāma naudas atmaksa klientiem.

Ņemot vērā īpašo situāciju, piemērojot TT Baltics patiesā labuma guvējam sankcijas, šāda veida un apmēra process nekad nav ticis īstenots un iesaistītās puses procesa gaitā ir sastapušās ar dažādiem  šķēršļiem:

  • Atšķirīgi procesi LV, LT un EE;
  • Neprecizitātes un kļūdas sagatavotajos maksājumos;
  • Piemērotās ASV OFAC sankcijas;
  • Atsevišķas bankas nevēlas pieņemt un apstrādāt maksājumus no sankcionēta uzņēmuma;
  • Nav speciālas normatīvās bāzes, kas regulētu šo procesu.

Gan TT Baltics, gan bankas, gan arī atbilstošās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas valsts iestādes dara visu iespējamo, lai visiem ceļotājiem, kuri iesnieguši iesniegumus, samaksātā nauda tiktu atmaksāta. Patlaban tiek veiktas visas iespējamās darbības, lai varētu atsākt atlikušo maksājumu veikšanu Lietuvā un pabeigtu nelielu skaitu maksājumus Latvijas un Igaunijas patērētājiem.

Papildu informācija TT Baltics klientiem – PTAC tīmekļvietnē, papildu informācija par starptautiskajām sankcijām pret Krieviju un Baltkrieviju – Latvijas Bankas tīmekļvietnē.

TT Baltics baneris - informācija

Sanita Gertmane

daļas vadītāja - 209
Sanita.Gertmane [at] ptac.gov.lv