attels

Plānojot mājas būvniecību vai dzīvokļa remontu, ikviens no mums iztēlojas galarezultātu – skaistu, mājīgu, komfortablu mājokli. Vēl būtiskāk ir nodrošināt to, lai mājoklis ir dzīvošanai drošs un neprasa ievērojamus papildu ieguldījumus jau drīz vien pēc būvniecības darbu pabeigšanas. Pirms sāc būvniecības vai remontdarbus, pieņem pareizu un pārdomātu lēmumu par to, kādus būvizstrādājumus izmantot, lai tie būtu droši un kalpotu ilgi.

ATCERIES! 

ateels

Jebkuru celtniecības darbu rezultāts būs atkarīgs no būvizstrādājumu izvēlesto kvalitātes un atbilstības paredzētajam pielietojuma mērķim, kā arī būvdarbu veicēju profesionalitātes.

 

 

Tāpēc izvēloties būvizstrādājumus, pievērs uzmanību šādai ražotāja sniegtajai informācijai:

BŪVIZSTRĀDĀJUMA PAREDZĒTAIS PIELIETOJUMS

Pārliecinies, ka konkrētais būvizstrādājums atbilst plānotajam pielietojumam. Piemēram, ir ļoti svarīgi noskaidrot, vai ģipškartona plāksnes, ko vēlies izmantot vannas istabas remontam, ir paredzētas mitrām telpām.

DEKLARĒTĀS EKSPLUATĀCIJAS ĪPAŠĪBAS

Deklarētās ekspluatācijas īpašības ir būvizstrādājuma „uzvedība” jeb veiktspēja tā pielietošanas laikā. Piemēram, izvēloties logus ar mazāku siltuma caurlaidības koeficientu (W/(m2xK)), Tu vari samazināt siltuma zudumus un līdz ar to arī ikmēneša rēķinus par apkuri.

UZZINI VAIRĀK!

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties logus?

Ja būvizstrādājums ir marķēts ar CE zīmes marķējumu, ekspluatāciju īpašības var meklēt CE zīmes pavadošajā informācijā.

attels

UZZINI VAIRĀK!

Papildu informācija par ekspluatācijas īpašības deklarācijām.

LIETOŠANAS INSTRUKCIJA UN DROŠĪBAS INFORMĀCIJA

Lietošanas instrukcijās un drošībasinformācijā ir norādīta informācija par pareizu būvizstrādājuma izmantošanu un iestrādi, lai tas saglabātu ražotāja deklarētās ekspluatāciju īpašības. Šai informācijai jābūt nodrošinātai valsts valodā.

 

attels

Būvizstrādājumu klāsts veikalos ir plašs, un nereti cena ir galvenais faktors, pēc kura būvizstrādājums tiek izvēlēts.

Ņem vērā – zemāka cena ne vienmēr garantēs, ka iegādātais būvizstrādājums būs ilgtermiņa ieguvums.

 

Nebūvē māju no salmiem un zariem, būvē no drošiem būvizstrādājumiem!