INFORMĀCIJA PATĒRĒTĀJAM

Plānojot mājas būvniecību vai dzīvokļa remontu, ikviens no mums iztēlojas galarezultātu – skaistu, mājīgu, komfortablu mājokli. Vēl būtiskāk ir nodrošināt to, lai mājoklis ir dzīvošanai drošs un neprasa ievērojamus papildu ieguldījumus jau drīz vien pēc būvniecības darbu pabeigšanas. Pirms sāc būvniecības vai remontdarbus, pieņem pareizu un pārdomātu lēmumu par to, kādus būvmateriālus izmantot, lai tie būtu droši un kalpotu ilgi.

ATCERIES!

Jebkuru celtniecības darbu rezultāts būs atkarīgs no būvmateriālu izvēles, to kvalitātes un atbilstības paredzētajam pielietojuma mērķim, kā arī būvdarbu veicēju profesionalitātes.

 

Tāpēc - izvēloties būvmateriālus, pievērs uzmanību šādai ražotāja sniegtajai informācijai:

BŪVMATERIĀLA PAREDZĒTAIS PIELIETOJUMS

Pārliecinies, ka konkrētais būvmateriāls atbilst plānotajam pielietojumam. Piemēram, ir ļoti svarīgi noskaidrot, vai ģipškartona plāksnes, ko vēlies izmantot vannas istabas remontam, ir paredzētas mitrām telpām.

DEKLARĒTĀS EKSPLUATĀCIJAS ĪPAŠĪBAS

Deklarētās ekspluatācijas īpašības ir būvmateriāla „uzvedība” jeb veiktspēja tā pielietošanas laikā. Piemēram, izvēloties logus ar mazāku siltuma caurlaidības koeficientu (W/(m2xK)), Tu vari samazināt siltuma zudumus un līdz ar to arī ikmēneša rēķinus par apkuri.

UZZINI VAIRĀK!

Kam jāpievērš uzmanība, izvēloties logus?

Ja būvmateriāls ir marķēts ar CE zīmes marķējumu, ekspluatāciju īpašības var meklēt CE zīmes pavadošajā informācijā.

UZZINI VAIRĀK!

Papildu informācija par ekspluatācijas īpašības deklarācijām.

LIETOŠANAS INSTRUKCIJA UN DROŠĪBAS INFORMĀCIJA

Lietošanas instrukcijās un drošībasinformācijā ir norādīta informācija par pareizu būvmateriāla izmantošanu un iestrādi, lai tas saglabātu ražotāja deklarētās ekspluatāciju īpašības. Šai informācijai jābūt nodrošinātai valsts valodā.

 

Būvizstrādājumu klāsts veikalos ir plašs, un nereti cena ir galvenais faktors, pēc kura būvmateriāls tiek izvēlēts. Ņem vērā – zemāka cena ne vienmēr garantēs, ka iegādātais būvizstrādājums būs ilgtermiņa ieguvums.

 

 

Nebūvē māju no salmiem un zariem, būvē no drošiem būvmateriāliem!