PTAC jaunumi

 
Patērētāju tiesību aizsardzības centra sagatavotais pārskats par nebanku patērētāju kreditēšanas tirgus darbību 2017. gadā 1. pusē liecina, ka salīdzinājumā ar 2016.gada pirmo pusgadu, nebanku kredītdevēju pārvaldītais kopējais kredītportfelis uz 30.06.2017. sasniedza 560,08 milj. EUR, kas ir pieaudzis par 15,09 %. Pieaugums vērojams praktiski visās kreditēšanas jomās, izņemot patēriņa kredītus, būtiski audzis bez maksas izsniegto distances kredītu skaits un apjoms, iespējams, likumsakarīgi, arī pagarināto kredītu skaits.
07.12.2017. Valsts ieņēmumu dienests (VID), Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) un Auto Asociācija pastiprina aktivitātes lietoto automašīnu tirdzniecības jomā, gan pastiprinot kontroles automašīnu tirdzniecības jomā, gan informējot patērētājus un paplašinot tiem pieejamās informācijas apjomu.

Rokas Mikserim ICA COOK & EAT, EAN kods: 7331210124372 tā piegādātājs ICA SVERIGE AB ir konstatējis neatbilstības - precei ir iespējams pārkaršanas risks. 

SIA “RIMI LATVIA” aicina patērētājus, kuri iegādājušies šo mikseri, nekavējoties pārtraukt tā lietošanu. SIA “RIMI LATVIA” lūdz preci nodot atpakaļ tuvākajā Rimi hipermārketā. Apmaiņā pret preci tiks atmaksāta preces vērtība.

Informējam, ka rotaļlietai – Soft Bullet Gun, zīmols Air Shoot/Hipo, modelis #H12078/JL-3817A, Batch no.CN-8138, EAN 5902447000207, ražotājs Jiajiale Toys Factory, ražotājvalsts Ķīna, ir konstatētas neatbilstības. Rotaļlietai atdalās sīkas detaļas, kas var izraisīt aizrīšanās draudus bērnam.

Aicinām patērētājus, kuri iegādājušies šo rotaļlietu, nekavējoties pārtraukt tās lietošanu un nogādāt to preces iegādes vietā. Apmaiņā pret preci tiks atmaksāta pirkuma čekā norādītā preces vērtība. 

Pēdējo gadu laikā veikto tehnisko pārbaužu rezultāti apliecina, un arī gāzes balonu tirgotāji ir norādījuši, ka tehniskās pārbaudes ļauj savlaicīgi identificēt nedrošos GOST balonus, izņemt tos no tirgus un pakāpeniski pāriet uz Eiropas Savienības drošības prasībām atbilstošiem gāzes baloniem. Pēdējo trīs gadu laikā gāzes balonu uzpildes stacijās kopumā pārbaudīti 593 930 gāzes baloni, no kuriem 4051 balons jeb 0,7% tika atzīti par nederīgiem turpmākai lietošanai.
2015.gada 31.decembrī stājās spēkā Eiropas Parlamenta un Padomes direktīva (ES) 2015/2302 par kompleksiem ceļojumiem un saistītiem ceļojumu pakalpojumiem, kuras prasības jāsāk piemērot sākot ar 2018.gada 1.jūliju. Lai diskutētu par tūrisma nozarē pastāvošajām problēmām, kā arī gūtu ieskatu par jaunā regulējuma būtiskākajām izmaiņām, PTAC organizē konferenci “Tūrisma jomas regulējums – jaunās direktīvas radītie izaicinājumi”.
Tuvojoties 1.decembrim, automašīnu īpašniekiem aktuāla ir kļuvusi ziemas riepu iegādes tēma, tādēļ PTAC vēlas informēt patērētājus, kam pievērst uzmanību, izvēloties ziemas riepas, un kā “lasīt” riepu marķējumu. Atgādinām, ka laikposmā no 1. decembra līdz 1. martam automobilim un autobusam, kura pilna masa nepārsniedz 3,5 tonnas, ir obligāti jābūt aprīkotam ar riepām, kas paredzētas braukšanai ziemas apstākļos.
Ik dienu, krītot vai gāžoties nestabilām mēbelēm, mazi bērni gūst smagus ievainojumus un atsevišķos gadījumos pat mirst no gūtajām traumām. PTAC informē par ESAO vispārējās informēšanas kampaņu pret mēbeļu apgāšanos, kuras ietvaros brīdina par iespējamo risku, ko var radīt nestabilas mēbeles.
Air Berlin maksātnespējas process tika uzsākts 1.novembrī. Citas aviokompānijas, piemēram Lufthansa, piedāvā aviopasažieriem, kuru atpakaļ-reisi tika atcelti, jaunas aviobiļetes par puscenu.
Turpinoties straujai elektroniskās tirdzniecības jomas attīstībai, joprojām nozīmīga loma ir tam, kādā veidā preču pārdevēji un pakalpojumu sniedzēji elektroniskajā vidē organizē distances tirdzniecību un nodrošina normatīvo aktu prasību izpildi. Ar mērķi sniegt atbalstu komersantiem, PTAC ir izstrādājis vadlīnijas, kuras kalpos kā ceļvedis gan tiem komersantiem, kuriem jau ir interneta veikals, gan tiem, kuri tikai plāno to atvērt.
  •  
  • 1 of 38
  • "