PTAC jaunumi

 
Eiropas Komisija uzņēmumam Google ir uzlikusi 2,42 miljardu eiro soda naudu par ES pretmonopola noteikumu pārkāpšanu. Google ir ļaunprātīgi izmantojis savu meklētājprogrammas dominējošo stāvokli tirgū, priekšplānā nelikumīgi izvirzot citu Google produktu – tā salīdzinošās iepirkšanās pakalpojumu.
Vai Tev šķiet, ka uztura bagātinātāji var palīdzēt, meklējot papardes ziedu? ESI UZMANĪGS UN ATCERIES - ne visi komersanti, kas dažādas preces un pakalpojumus piedāvā internetā, ir godprātīgi! Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) realizē reklāmas un komercprakses uzraudzību uztura bagātinātāju jomā un regulāri konstatē uztura bagātinātāju reklāmas dažādās interneta vietnēs, kurās produktu piedāvātājs/pārdevējs nav norādīts un attiecīgais produkts (piemēram, notievēšanas kapsulas, līdzekļi pret novecošanos, līdzekļi, lai atbrīvotos no sēnītes u.c.) nav atrodams Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) uztura bagātinātāju reģistrā.
Bērnu ar nepacietību gaidītā vasara nu ir klāt, taču vienlaicīgi tas ir arī bīstamākais laiks, kad pakalpojumu sniedzēji aktīvi piedāvā dažādas izklaides (gan lēkāšanu uz batuta, gan piepūšamās atrakcijas, utt.). PTAC (Patērētāju tiesību aizsardzības centrs) uzsver, ka, tās izmantojot, ir jābūt informētam par visiem nosacījumiem, brīdinājumiem un instrukcijām, savukārt bērnu vecāki un arī paši bērni ir atbildīgi, lai norādītās instrukcijas un brīdinājumi tiktu ievēroti.

Informējam, ka valkājamais peldsēdeklis jaundzimušajiem Bruņurupucis, KZ0128, EAN 9997990436371, kas iegādāts laika posmā no 2017.gada 1.marta līdz 2017.gada 28.martam, neatbilst drošuma prasībām, jo tā dizains un izskats atgādina ūdens rotaļlietu, kā rezultātā tas var tikt nepareizi izmantots.

2017. gada 2. jūnijā Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk – PTAC) pieņēmis lēmumu, ar kuru SIA “VIVA TRADE” (turpmāk – Sabiedrība) piemērojis naudas sodu 15 000 EUR apmērā, kā arī uzlicis pienākumu nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi. Laika periodā no 2016.gada 1.janvāra līdz 2017.gada 31.janvārim PTAC saistībā ar SIA „VIVA TRADE” rīcību saņēma 18 patērētāju sūdzības un, atbildot uz patērētāju elektroniskā pasta vēstulēm, tālruņa zvaniem un klātienē, sniedza 45 konsultācijas.
Sākot ar 2016. gada 1. martu Patērētāju tiesību aizsardzības centra (turpmāk – PTAC) ietvaros ir izveidota jauna, neatkarīga lēmējinstitūcija – Patērētāju strīdu risināšanas komisija (turpmāk – Komisija). Komisija ir alternatīva strīdu izskatīšanai tiesā, kas samazina izmaksas un paātrina strīdu izskatīšanu. 2017. gada pirmajos piecos mēnešos Komisijā saņemti 25 patērētāju iesniegumi un ir notikušas 19 Komisijas sēdes (tai skaitā 10 sēdes par 2016. gadā saņemtajiem strīdiem).
Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) sagatavotais pārskats par nebanku patērētāju kreditēšanas tirgus darbību 2016.gadā liecina, ka nebanku kredītdevēju pārvaldītais kopējais kredītportfelis uz 31.12.2016. sasniedza 527,79 milj. EUR, kas ir par 76,89 milj. EUR (17,05%) vairāk nekā pirms gada.
Mēs aizvien vairāk iegādājamies preces un pakalpojumus internetā, bet, ko darīt, ja saņemam bojātu preci vai izdomājam, ka prece tomēr nav nepieciešama? Lai pārbaudītu savas zināšanas un uzzinātu vairāk par savām patērētāju tiesībām, iepērkoties internetā, – aicinām piedalīties viktorīnā “e-consumer quiz”!
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk – PTAC) ir apkopojis un veicis analīzi par nebanku patērētāju kreditēšanas tirgus darbību 2016. gadā. Tāpat 2016. gadā viena no PTAC prioritātēm bija patēriņa kreditētāju reklāmas jomas uzraudzība, kurā konstatētas dažādas prakses un tendences, kā arī pārkāpumi, par ko tiks sniegts pārskats arī preses konferencē.
Līdz ar gaidāmajām mobilo sakaru cenu izmaiņām, kas saistītas ar viesabonēšanas principa maiņu uz “Viesabonē kā mājās”, Konkurences padome (KP), Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) aicina patērētājus pievērst pastiprinātu uzmanību tam, ko piedāvā operatori, un izvēlēties savām vajadzībām piemērotāko variantu.
  •  
  • 1 of 33
  • "