PTAC jaunumi

 
Kaut gan ES pastāv stingri noteikumi patērētāju aizsardzībai, praksē patērētāji dažkārt saskaras ar problēmām saņemt tiesisko aizsardzību, kad tiek pārkāptas viņu tiesības, jo īpaši pāri robežām.
No 2016. gada janvāra Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC) saistībā ar SIA “BALTIC ABLE TRADERS” darbību saņemtas 158 sūdzības. Tāpat sniegtas 268 konsultācijas.
ES patērētāju tiesību aizsardzības iestādes un organizācijas saņem aizvien vairāk sūdzību no patērētājiem, kuri, izmantojot sociālo plašsaziņas līdzekļu tīmekļa vietnes, ir saskārušies ar krāpniecību vai ļaunprātīgām manipulācijām, kā arī tiem tikuši piemēroti pakalpojumu noteikumi, kas neatbilst ES tiesību aktiem patērētāju tiesību aizsardzības jomā.
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk – PTAC) saņēmis daudzu personu lūgumus palīdzēt situācijā, kad SIA “Vienotais norēķinu centrs” un AS “Pilsētas zemes dienests” (turpmāk – Sabiedrības) pieprasa zemes nomas parādus par periodu no 2008.gada, savukārt SIA “Vienotais norēķinu centrs” papildus pieprasa segt parāda atgūšanas izdevumus.
Pārbaudot populārākos Latvijas interneta veikalus, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) konstatēja būtiskus pārkāpumus saistībā ar patērētāju maldināšanu par preču cenām un piemērotajām atlaidēm. Pēc vairāk kā pusgadu ilga aktīva darba ar komersantiem PTAC secina, ka situācija ir uzlabojusies, tomēr vēl aizvien ir interneta veikali, kuros tiek piedāvātas nepārtrauktas atlaides un norādīto cenu un atlaižu patiesums ir apšaubāms. Patērētājiem ne vienmēr sniegta skaidra informācija par atteikuma tiesībām un preču pārbaudi atteikuma tiesību periodā, tādejādi ierobežojot to izmantošanu.
Prece atzīta par nedrošu, tās lietošana var radīt aizrīšanās risku bērnam (kad gultiņai ir izņemtas sānu izņemamās redeles, ir iespējams satvert un izraut sīkas detaļas - redeļu fiksējošās atsperes).
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk – PTAC) ar lēmumu uzliek SIA “TVshopEXTRA.lv” (turpmāk – Komersants) izbeigt negodīgu komercpraksi, jo sniedz patērētājiem neatbilstošu informāciju par atteikuma tiesībām, bet gadījumos, kad patērētājs vēlas izmantot atteikuma tiesības, ietur līdz 50% no pirkuma summas, kas rada zaudējumus patērētājiem.
Rotaļlieta - vardīte iepakojumā - neatbilst rotaļlietu drošuma prasībām (bateriju pielietojums nav drošs).
No š.g. 9. līdz 12. martam Ekonomikas ministrija un informatīvās kampaņas „Dzīvo siltāk” sadarbības partneri starptautiskās būvniecības industrijas izstādes „Māja I 2017” ietvaros informēs namu pārvaldītājus un dzīvokļu īpašniekus par pieejamo Eiropas Savienības fondu finansējumu daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes uzlabošanai, kā arī kvalitatīvu ēku renovāciju.
ASV kompānija Kids II, Inc. savā mājas lapā http://www.kidsii.com izvietojusi informāciju par Oball grabuli (Oball Rattle), kas var radīt aizrīšanās un nosmakšanas risku.
  •  
  • 1 of 30
  • "