PTAC jaunumi

 
Lai arī iespēja iepirkties, neizejot no mājām, šobrīd būtiski atvieglo patērētāju ikdienu, un aktuāli ir Black Friday (Melnās piektdienas) un Ziemassvētku laika piedāvājumi, PTAC aicina patērētājus būt uzmanīgiem un rūpīgi izvērtēt katru piedāvājumu.
PTAC vebinārs komersantiem “Energoefektiviātes informācijas norādīšana patērētājiem interneta tirdzniecības vietnēs – prasības, uzraudzība, pieredze”.
Iniciatīvas “Konsultē vispirms” ietvaros par 2020. gada līderi kļuvis Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), kopvērtējumā saņemot visaugstāko klientu, darbinieku un ekspertu novērtējumu.
Ņemot vērā, ar Ministru kabineta 2020.gada 6.novembra rīkojumu Nr.655 atkārtoti izsludināto ārkārtējo situāciju saistībā ar vīrusa Covid-19 izplatību Latvijā, ārkārtējās situācijas laikā norādīto skaitītāju atkārtotās verificēšanas nodrošināšanas termiņš tiek pagarināts.
Pamatojoties uz RAPEX ziņojumu NR. A12/01250/20, SIA „KOTRYNA” atsauc preci – rotaļlietu zobu riņķis Playgro Jungle Friends Teething Ring 0186338 (EAN 9321104863386, ražotājs Playgro USA LLC, ASV), sakarā ar to, ka prece ir atzīta par nedrošu un tās lietošana var radīt nopietnu risku.
SIA ESSA PRO atsauc nedrošu preci. BABYONO WHALE PABLO 935/02 zobgrauzni, EAN 5901435410394, (turpmāk – Prece), ražots Ķīnā. Prece atzīta par nedrošu, jo rada nopietnu aizrīšanās un nosmakšanas risku, bērns var viegli nokost, mazas detaļas, kuras spēlējoties var norīt.
Nekustamā īpašuma pārdevējam nav tiesību paturēt vai pieprasīt no patērētāja nekustamā īpašuma nodokļa kompensāciju par visu vai daļu no tekošā taksācijas gada kā atsevišķu maksājumu no nekustamā īpašuma pirkuma cenas.
PTAC sagatavotais pārskats par specialo atļauju (licenci) patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai saņēmušo uzņēmumu kreditēšanas darbības rādītājiem liecina, ka to pārvaldītais kreditēšanas portfelis uz 2020.gada 30.jūniju ir krities. Patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzēju portfelī uz 2020.gada 30.jūniju bija 733,22 milj. EUR, kas ir par 4,07% mazāk, nekā 2019.gada 31.decembrī.
PTAC novembrī uzsāk informatīvi izglītojošo kampaņu „Pērc gudri, netērē lieki!”, lai aktualizētu jautājumu par energoefektivitātes un ekodizaina nozīmi. Kampaņas mērķis – celt patērētāju un komersantu informētības līmeni par energomarķējumu un tā nozīmi, izvēloties sadzīves tehniku. Tāpat kampaņa mudinās patērētājus pievērst uzmanību sadzīves tehnikas pareizai, efektīvai lietošanai un utilizācijai, tādējādi mazinot negatīvo ietekmi uz vidi.
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) pārtrauc klientu apkalpošanu klātienē līdz 2020. gada 6. decembrim.
  •  
  • 1 of 68
  • "