PTAC jaunumi

 
PTAC vēlas brīdināt un vērst patērētāju uzmanību uz krāpnieciskiem aizdevējiem, kuri aicina noslēgt kreditēšanas līgumus ar mērķi -aizdevums saimnieciskai darbībai. Lai noslēgtu šāda veida līgumu, patērētājs apliecina, ka viņš ir saimnieciskās darbības veicējs vai kredītu ņem savai saimnieciskajai darbībai, kā rezultātā komersants liedz patērētājam izmantot patērētāja tiesības un nepieciešamības gadījumā izmantot PTAC atbalstu.
Meklējot ceļojumu, kurā doties, lai aizbēgtu no pelēkā rudens, viegli var apjukt tūrisma operatoru un tūrisma aģentu milzīgajā piedāvājumā. Ja vēlies, lai ilgi gaidītais ceļojums būtu izdevies, pirms uzsāc sava sapņu ceļojuma meklējumus, pārliecinies, ka izvēlētais pakalpojumu sniedzējs ir atrodams Tūrisma operatoru un aģentu datubāzē.
Ministru kabineta sēdē š.g. 29. oktobrī apstiprināti grozījumi MK 2011. gada 29. marta noteikumos Nr.245, lai pilnveidotu PTAC uzraudzības funkciju un nodrošinātu, ka, sniedzot patērētāju kreditēšanas pakalpojumu, tiek novērsta noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija, kā arī terorisma un proliferācijas finansēšana.
Informējam, ka mīkstajai rotaļlietai – Lācis, Cloud Pet Pals, EAN 5060471566295 vai EAN 8425611368530, ITEM number: 56629, Item No. 760016853, Batch no. 850233, ir konstatētas neatbilstības drošuma prasībām. Rotaļlietas mugurpusē esošā vertikālā šuve ir viegli pārplēšama un kļūst pieejams rotaļlietas pildījums. Tādējādi pastāv risks, ka bērnam, iebāžot rotaļlietas pildījuma materiālu mutē, tiek nobloķēti elpošanas ceļi.
Informējam, ka rotaļlietai Lelle-bēbis ar skaņu, EAN 6410413038172, ir konstatētas neatbilstības drošuma prasībām. Lietojot rotaļlietu, pastāv gan ķīmiskās saindēšanās, gan nopietna ievainojuma risks, jo tai ir pieejamas sīkas detaļas, pogveida baterijas un asas malas, kā arī paaugstināts skaļruņa magnēta magnētiskās plūsmas indekss un pārsniegts pieļaujamais di-(2-etilheksil) ftalāta (DEHP) saturs.
Ar mērķi veicināt enerģijas ietaupījumu, preču atbilstību un lai sniegtu lielāku ieguvumu Eiropas patērētājiem, šogad ir uzsākts līdz šim lielākais Eiropas Savienības finansētais Eiropas tirgus uzraudzības saskaņoto pasākumu kopums par preču efektivitāti - EEPLIANT3.
Informējam, ka vannas rotaļlietai – lelle ar pīlīti My Sweet Baby Doll, ir konstatētas neatbilstības drošuma prasībām. Rotaļlietai ir pārsniegts pieļaujamais di-(2-etilheksil)ftalāta (DEHP) saturs. Tādējādi pastāv nopietns risks, ka, lietojot rotaļlietu, varētu tikt ietekmēta lietotāja reproduktīvā veselība.
Pēc Ar mērķi informēt patērētājus par preču atsaukumu nozīmīgumu OECD realizē informatīvo kampaņu "Neignorē atsaukumus!" Pēc pirmā Eiropas Savienības mēroga pētījuma par atsaukumu efektivitāti rezultātu apkopošanas ir secināts, ka trešdaļa ES patērētāju turpina lietot bīstamās preces arī pēc tam, kad ir redzējuši paziņojumu par preces atsaukumu.
Atbilstoši strauji augošajām tendencēm sociālo tīklu vidē, ar nolūku veicināt preču un pakalpojumu reklamēšanu, aktīvi tiek izmantotas dažādas sociālo tīklu pakalpojumu iespējas, tai skaitā satura veidotāju jeb „influenceru” sociālā saziņa. Liels sekotāju skaits ir ātrs un efektīvs veids kā ar it kā ikdienišķa sociālā tīkla ieraksta palīdzību sasniegtu un ietekmētu lielu skaitu patērētāju, tomēr arī Satura veidotājiem ir jāievēro prasības, kas attiecas uz preču un pakalpojumu reklamēšanu vai tai pielīdzināmu saziņu.
Informējam, ka rotaļlietai – lelle Cute Baby/Lovely Baby ir konstatētas neatbilstības drošuma prasībām. Rotaļlietai pārsniegts pieļaujamais diizononilftalāta (DINP), di-(2-etilheksil)ftalāta (DEHP) un dibutilftalāta (DBP) saturs. Tādējādi pastāv nopietns risks, ka, lietojot rotaļlietu, varētu tikt ietekmēta lietotāja reproduktīvā veselība.
  •  
  • 1 of 56
  • "