PTAC jaunumi

 
27.04.2018. Patērētāju tiesību aizsardzības centrs ir apstiprinājis jaunas “Vadlīnijas patērētāju spējas atmaksāt kredītu novērtēšanai kredītu devējiem, kas sniedz kreditēšanas pakalpojumus patērētājiem”.
Rotaļlietas ir viens no pirmajiem priekšmetiem, kas jau agrā vecumā nonāk mūsu bērnu rokās, tomēr ne vienmēr vecāki aizdomājas, ka rotaļlietas var apdraudēt bērnu un radīt nopietnas, pat dzīvībai bīstamas traumas. Tā kā rotaļlietu drošums ir viena no pamata prioritātēm, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs ik gadu veic rotaļlietu tirgus uzraudzību un atklāj lielu skaitu neatbilstošas rotaļlietas.

Kā zināms, 2018. gada 1.janvārī stājās spēkā grozījumi Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas paredz arī speciālā nodokļu režīma - reversā pievienotās vērtības nodokļa piemērošanu (turpmāk – PVN) būvizstrādājumu piegādēm. Tomēr jaunā nodokļu režīma piemērošana ir raisījusi daudz jautājumu komersantiem.

Bērnu traumatisms Latvijā ar katru gadu turpina pieaugt, lai gan bērnu dzimstība samazinās. Lai risinātu šo nopietno problēmu, 10 valsts iestādes un uzņēmumi apvienojušies un radījuši kopīgu aktivitāšu plānu, vērienīgi turpinot 2017. gada nogalē Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Bērnu slimnīcas fonda aizsākto sociālo kampaņu „Nosargāsim bērnus”. Tās ietvaros 2018. gadā gan bērni, gan pieaugušie visā Latvijā tiks dažādos praktiskos veidos izglītoti traumatisma jautājumos.
2018.gada 21.aprīlī individuālo aizsardzības līdzekļu, trošu ceļu un gāzveida kurināmā iekārtu jomā stājas spēkā Eiropas Parlamenta un Padomes 2016.gada 9.marta Regulas (ES) 2016/425, 2016/424 un 2016/426. Regulās noteiktās prasības netiek pārņemtas ar nacionālajiem normatīvajiem aktiem, tās ir tieši piemērojamas visās ES dalībvalstīs, aizstājot līdz šim spēkā esošos dalībvalstu nacionālos noteikumus.
Brīdinājums patērētājiem par cigarešu dūmu detektora imitāciju Dummy, OR-DC-616, EAN 5901752483569 (Ražotājs Orno®). Cigarešu dūmu detektora imitācija nav ierīce, kas nodrošina aizsardzību pret nosmakšanu!!!
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) informē, ka FIELDMANN ķēdes zāģa modelis FZP 4516B ir nedrošs tā lietotājiem, jo tā daļas - priekšējais rokturis, aizmugurējais rokturis, priekšējais rokas aizsargs un ķēdes ķērājs neiztur slodzi, kurai tās ir pakļautas lietošanas laikā, tādējādi radot nopietnu savainošanās risku tā lietotājiem.
Pēdējo gadu laikā Patērētāju tiesību aizsardzības centrā tika saņemtas patērētāju sūdzības par vairākiem sporta klubiem, galvenokārt par sankciju piemērošanu līguma laušanas gadījumā. Lai konstatētu un novērstu būtiskākos pārkāpumus, laika posmā no 2017.gada 6.marta līdz 2018.gada 16.martam PTAC īstenoja uzraudzības projektu “Sporta klubu pakalpojumu līgumu un īstenotās komercprakses uzraudzība”. Projekta ietvaros tika izvērtēti pakalpojumu sniedzēju patērētājiem piedāvātie līgumi un konstatēti būtiskāki pārkāpumi.
Izvērtējot no patērētājiem saņemtos iesniegumus, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs secināja, ka Bigbank AS Latvijas filiāle ar patērētājiem slēgtajos darījumos pretēji labas ticības principam un, neievērojot Civillikuma noteiktās prasības, īstenoja profesionālajai rūpībai neatbilstošu komercpraksi.
Šodien, 18. aprīlī, tika atklāta valsts vienotā komunikācijas un mācību aktivitāšu programma “Mana Latvija.lv. Dari digitāli!”, kas triju gadu laikā informēs un izglītos sabiedrību par daudzveidīgajiem valsts un pašvaldību e-risinājumiem. Nozīmīgākā programmas sastāvdaļa ir mācības un 6000 digitālo aģentu – zinošu bibliotekāru, skolotāju, valsts un pašvaldību darbinieku, tīkla izveide Latvijā.
  •  
  • 1 of 41
  • "