PTAC jaunumi

 
Kopš COVID 19 slimības uzliesmojuma, ir krasi paaugstinājies pieprasījums pēc dažādiem individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, sevišķi, pēc sejas maskām un respiratoriem. PTAC speciālisti ik dienas sniedz konsultācijas komersantiem, kuri vēlas importēt, jau importē, kā arī laiž tirgū Individuālos aizsardzības līdzekļus. Tāpat PTAC ir novērojis, ka šajā jomā komersantiem ir daudz jautājumu un neskaidrību, tādēļ aicinām piedalīties tiešsaistes vebinārā.
Esi saņēmis telefona zvanu, e-pasta vēstuli vai redzējis internetā un sociālajos tīklos piedāvājumu, kurā ieguldot pat nelielu naudas summu ir iespējams labi nopelnīt? Neuzķeries! PTAC ir saņēmis vairākas patērētāju ziņas ar lūgumu pēc palīdzības, jo ir uzķērušies uz šādām krāpnieku shēmām.
Līdz ar šobrīd valstī esošo ārkārtas situāciju šī gada aprīlī salīdzinājumā ar pagājušā gada attiecīgo periodu ir būtiski pieaudzis PTAC saņemto sūdzību un konsultāciju skaits. Īpaši liels pieaugums novērojams avio pakalpojumu, izklaides, sporta un atpūtas pakalpojumu, kā arī tūrisma pakalpojumu jomā.
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs informē, ka ar 2020. gada 9. aprīļa grozījumiem Ministru kabineta 2020. gada 12. marta rīkojumā Nr. 103 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" ir noteikta jauna kārtība (izņēmumi) attiecībā uz COVID-19 apdraudējuma kontekstā izmantojamiem individuālajiem aizsardzības līdzekļiem un medicīnas ierīcēm, kas tiek iepirkti valsts vajadzībām.
Ražotājs 4Kraft Sp. z o. o. atsauc bērnu autosēdeklīti Kinder Kraft MINK, jo ir konstatējis, ka viena no roktura stiprinājuma daļām var kļūt vaļīga, kā rezultātā, nesot sēdeklīti ar bērnu, sēdeklītis var atdalīties no roktura un bērns var izkrist un gūt ievainojumus.
Aizņemšanās mūsdienās ir ikdienišķa lieta. Daži klikšķi, un, ja maksātspēja to atļauj, nepieciešamā summa jau kontā. Ārkārtas situācijas laikā, kad daudziem samazinājušies ienākumi, uzkrājumu nav, bet ikdienas obligātie maksājumi jāveic joprojām, daudzi apsver iespēju aizņemties no kāda kredītdevēja. Toties citi joprojām maksā par iepriekš noslēgtiem kredīta līgumiem.
PTAC, izvērtējot SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (turpmāk – Sabiedrība) īstenoto komercpraksi, konstatējis, ka Sabiedrība patērētājiem par kavētu rēķinu apmaksu vienlaikus piemērojusi gan līgumsodu, gan likumiskos nokavējuma procentus, kas ir pretrunā ar Civillikuma 1722.pantu un patērētāju tiesību aizsardzību regulējošo normatīvo aktu prasībām.
Lai arī iespēja iepirkties, neizejot no mājām, šobrīd būtiski atvieglo patērētāju ikdienu, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs atgādina, ka veicot distances tirdzniecību ir jāievēro noteiktas prasības.
PTAC pirmajā maija nedēļā ir veicis sejas masku monitoringu, lai noskaidrotu to pieejamību tirgū un cenu līmeni. PTAC apsekojis 71 komersantu - 41 tirdzniecības vietu dažādos Latvijas reģionos un 30 interneta veikalus.
Ekonomikas ministrija aicinās valdību no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem segt tūrisma operatoru tiešās izmaksas nedaudz vairāk kā 700 tūkstošu EUR apmērā, kas radušās, organizējot ceļotājiem bezmaksas čartera reisus vai pērkot jaunas aviobiļetes ceļotāju repatriācijas nodrošināšanai.
  •  
  • 1 of 61
  • "