PTAC jaunumi

 
PTAC ir pieņēmis lēmumu patērētāju kolektīvo interešu pārkāpuma lietā, piemērojot SIA „ONDO” soda naudu 5000,00 EUR apmērā un nosakot tiesisko pienākumu - aizliegt Reklāmas likuma prasībām neatbilstošu patērētāju kreditēšanas reklāmu izplatīšanu.
Pēdējo gadu laikā lielu popularitāti ir ieguvuši jauni, elektriskie transportlīdzekļi – pašbalansējošais skūteri (hoverboard), elektriskie skūteri (e-scooters), elektriskie velosipēdi (e-bike) un elektriskie vienriteņi (uni-wheel). Lai arī cik ērta būtu pārvietošanās ar tiem, tomēr jāpievērš uzmanība arī šo transportlīdzekļu drošumam. Projekta ietvaros būtiskas neatbilstības drošuma prasībām tika konstatētas vairākiem Eiropas tirgū esošiem šo transportlīdzekļu modeļiem.
2019. gada nogalē un 2020. gadā PTAC saņēma vairāku patērētāju sūdzības par AB “CIVINITY” grupas uzņēmumu Latvijā rīcību, pieprasot ikmēneša maksājumus par rēķinu izrakstīšanu, atbilstību patērētāju tiesību aizsardzību regulējošo normatīvo aktu prasībām.
Vasaras sezonā gan dzimšanas dienu svinībās, gan dažādos citos pasākumos par ierastu lietu ir kļuvušas piepūšamās atrakcijas. PTAC aicina patērētājus neaizmirst par savu drošību un atbildību gan nomājot piepūšamās rotaļu iekārtas, gan izmantojot publisko pakalpojumu sniedzēju piedāvātās atrakcijas. Tāpat aicinām uzņēmējus būt atbildīgiem, piedāvājot nomai atbilstošas atrakcijas, lai to lietošana būtu droša.
Sākoties ārkārtējai situācijai saistībā ar COVID 19, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) izvirzīja par prioritāti un uzsāka tādas komercprakses uzraudzību, kas patērētājiem piedāvā iegādāties ar COVID 19 slimību un tās profilaksi saistītas preces un pakalpojumus.
Bērnu rotaļlieta "Smart sly with glitter", modeļa Nr. EAN 4814723006173, BY01-SLI04 EN, ražotājs Strana Igrushek OOO, Baltkrievija, jo tā neatbilst drošības prasībām. Produkta ķīmiskais statuss neatbilsts standartam LVS EN 71- 3:2019 un var būt bīstams.
AS Kesko Senukai Latvia (veikalu tīkls K Senukai) paziņo, ka pārtrauc PRECES (plastmasas rotaļlieta SHOOT GUN, 509102139/1PC NO. 6699), turpmāku tirdzniecību, sakarā ar PRECES neatbilstību piemērojamā standarta prasībām.
AS Kesko Senukai Latvia (veikalu tīkls K Senukai) paziņo, ka pārtrauc PRECES (LELLE BEAUTIFUL FLOWER FAIRY 517246974/1PC), turpmāku tirdzniecību, sakarā ar PRECES neatbilstību piemērojamā standarta prasībām.
Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (turpmāk – PTAC) ir saņēmis informāciju no licencēta patērētāju kreditēšanas pakalpojumu sniedzēja AS “West Kredit”, ka tā vārdā patērētājiem tiek piedāvāti viltus kredīti sludinājumu portālā ARBUZ.LV
Rotaļlietai pievienotais magnēts mazā izmēra dēļ var radīt aizrīšanās risku vai, cilvēka ķermenī savstarpēji pievelkoties vai savienojoties ar metālisku priekšmetu, var izraisīt savainošanās risku.
  •  
  • 1 of 64
  • "